Regulamin

REGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNYCH NOWORODKOWYCH, CIĄŻOWYCH, DZIECIĘCYCH

 

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia, wydarzeń i najczęściej zadawanych pytań. Nazywam się w nim „FOTOGRAFEM” a każdego kto korzysta z moich usług „KLIENTEM”

1.

Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu.

Decyzja o skorzystaniu z  usług  fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

2.

Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu.

3.

Termin jest rezerwowany na trzy dni.

W tym czasie należy wpłacić bezzwrotny zadatek w kwocie 200zł.

W razie braku wpłaty zadatku w wyznaczonym czasie, termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

4.

Pierwsze przesunięcie opłaconej rezerwacji terminu, na max 3 dni przed sesją jest bez konsekwencji.

Drugie przesunięcie, odwołanie lub przełożenie sesji później niż 3 dni przed sesją wiąże się z kolejną wpłatą zadatku.

5.

Fotograf może przesunąć dwa razy sesję bez konsekwencji.

Fotograf zdaje sobie sprawę z wysiłku jaki na Kliencie spoczywa, by zorganizować urlop, opiekę dla dziecka, kosmetyczkę itd.

zatem niezwykle rzadko przesuwa sesje.

6.

Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących moich usług. tj. np. stworzenie galerii on line, w której klient dokonuje wyboru fotografii i produktów.

Przekazywane mi dane są przeze mnie przetwarzane tylko i wyłącznie w ramach wykonywanej usługi czyli np. muszę Wasze dane przekazać laboratorium, które robi dla mnie odbitki, obrazy czy albumy. Muszę je również przekazać firmie Zalamo, bo tam na serwerach są Wasze galerie. Zatem wszystko odbywa się wokoło obsługi Waszych sesji. Z obsługującymi mnie firmami zewnętrznymi mam również podpisane stosowne zgody zabezpieczające Wasz dane. Powierzane dane są przechowywane na moich komputerach, dyskach zewnętrznych, serwerach zewnętrznych zabezpieczone hasłami. W każdej chwili możecie zażądać informacji, gdzie są Wasze dane i zażądać ich usunięcia. Usunięcie wiąże się również z konsekwencjami np. brak możliwości należycie wykonanej usługi przeze mnie. O konsekwencjach będę informować bezpośrednio przy danym przypadku. Każda osoba korzystająca z moich usług musi wyrazić zgodę na powyższe minimum.

Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług.

7.

Klient po sesji otrzymuje mailowo galerie ze zdjęciami do wyboru. Klient w ciągu 7 dni sam dokonuje wyboru zdjęć, następnie fotograf obrabia dokładnie taką ilość jaką klient zamówił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć czyli fotografii surowych/nieobrobionych za darmo. Klient może je jednak wykupić.

Najczęściej zadawane pytanie:

1. czy możemy dostać resztę zdjęć, których nie wybraliśmy?

– niestety nie, możecie je natomiast zakupić, gdyż na tym polega moja praca

2. co z resztą zdjęć, których nie wybraliśmy?

– jeśli nie poinformujecie mnie o chęci dokupienia dodatkowych ujęć na przełomie najbliższego 1 miesięca, surowy materiał zostaje usuwany z dysków po 2 miesiącach.

8.

Przygotowanie do sesji jest niezwykle ważne od nich zależy jakość zdjęć. Na ten temat przeczytacie w opisie wybranej sesji w odnośniku na samym dole. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

9.

Galeria on line z sesją klienta przygotowywana jest przez:

– do 3 dni roboczych

Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi.

Najczęściej zadawane pytania:

1.  czy galeria jest prywatna?

– tak, galeria jest przypisana do indywidualnego adresu mailowego, chroniona hasłem i dyskretna.

2.  jak długo moje fotografie będą dostępne w galeriach?

– patrz punk 7, natomiast gotowe fotografie będą dostępne na pewno na chwilę obecną kilka lat. Jest to czas niezobowiązujący opierający się na obecnej współpracy z dostawcą serwerów i może ulec zmianie.

10.

Jeśli klient otrzymał galerię on line z fotografiami surowymi czas oczekiwania na gotowy produkt to 21 dni roboczych

od momentu wyboru zdjęć przez klienta. Popędzanie Fotografa nie służy mu i stresuje. Czas jaki musi poświęcić na kilka zapytań dziennie „kiedy będą zdjęcia” jest tak długim czasem, że mógłby go poświęcić pracy nad obróbką.  Termin oczekiwania jest wypadkową tego, jak wiele Fotograf ma pracy i też mu bardzo zależy, by jak najszybciej oddać Klientowi swoje dzieło.

12.

Pracuję od pn-pt w godz. 10-14, wyjątkiem są wieczorne plenery.

– wykonanie sesji w weekend jest możliwe po uzgodnieniu z fotografem.

13.

WYDRUKI

Klient w cenie którą zaproponuje otrzymuje obrobione zdjęcia w formie elektronicznej oraz wydruki jeśli są dostępne w pakiecie.  Wydruki można odebrać osobiście w studio lub zakupić opcję wysyłki kurierskiej – koszt 20zł.

Wydruki są zamawiane w firmie zewnętrznej, rozmiar wydruków może delikatnie +/- 0,5 mm odbiegać od podanych w systemie, ponieważ  rolki papieru nie są w “punkt” zgodne z tym co jest podane w wymiarach.

14.

Zgoda na publikację.

Każdy Klient może pozwolić Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:

– facebook Adriana Więsztal Photography,

– instagramie: adriana_wiesztal_photography

– stronach www.awiesztal.pl, www.fotoszukacz.pl, https://www.google.pl/maps,

– podczas wystaw, wernisaży

– publikacji w prasie czy materiałach reklamowych

Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę.

Zgoda jest dobrowolna i w każdej chwili można ją wycofać.

15.

Do każdej sesji można zakupić Bon. Regulamin nabycia bonu dostępny jest tutaj

16.

Najczęściej zadawane pytanie:

1 . nie otrzymałem zdjęć a już dawno wybrałem

– sprawdź czy Twoja wpłata do mnie dotarła

17.

Na sesjach obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA (w tym telefonem komórkowym)  przez każdego poza Fotografem.

18.

Fotograf zawsze na kilka dni przed sesją drogą mailową lub smsową potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji do dnia poprzedzającego sesję, Fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna. Jeśli czujesz, że się spóźnisz poinformuj mnie o tym, gdyż po 15 minutach spóźnienia Fotograf zaczyna zajmować się innymi zleceniami swojej firmy. Klient powinien pamiętać, że spóźnienie jest kosztem poświęcanego mu czasu.

19.

ODBIÓR KOŃCOWEGO PRODUKTU.

Zdjęcia w formie elektronicznej – klient dostaje link do pobrania zdjęć.

Wykupione wydruki, fotoobrazy są wysyłane kurierem – wiążę się to z opłaceniem przez klienta wysyłki kurierskiej -20zł.

20.

Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. Nie oferuję w żadnym wypadku zdjęć obrobionych w sposób sugerowany przez klienta.

Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie.  Nie poganiam Was, rozpieszczam i goszczę. Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć klatki ulotnej rzeczywistości. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.