Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Sesja noworodkowa to wyjątkowy rodzaj zdjęć. Wyjątkowy z różnych względów. Po pierwsze – pracujemy z maluszkiem, który wymaga specjalnych warunków – spokój, cisza, ciepło, bezpieczeństwo.

Po drugie – zdjęcia noworodka, jak żadne inne, możemy wykonać w sposób wyjątkowo artystyczny, dbając i często planując niemal każdy szczegół ostatecznego efektu.

sesja noworodkowa lublin

 

Maluszek powinien być nakarmiony przed sesją ale nie bardzo wyspany. Najlepiej gdyby godzinę lub dwie przed sesją, nie spał, wówczas podczas sesji będzie bardziej śpiący. Jest to bardzo ważne: bez tego, dużo czasu zajmie nam usypianie dziecka nim zaczniemy je fotografować. Jeśli maluszek prześpi cały poranek, a następnie przyjedzie do studia, należy spodziewać się że może minąć sporo czasu, nim noworodek ponownie uśnie.

Oczywiście nie przytrzymujcie dziecka na siłę wybudzonego bo skutek będzie odwrotny. Musi czuć się dobrze i komfortowo. Dla niego sesja to mnóstwo emocji więc i tak w którymś jej momencie uśnie :))

Nie kąp maluszka przed sesją w niczym tłustym i nie smaruj oliwką ani tłustym kremem przed przyjazdem.
Ważne! Jeśli karmisz piersią bardzo proszę o szczególne przestrzeganie diety na kilka dni przed sesją, tzn. unikanie nowości, ciężkostrawnych, wzdymających i ostrych potraw, żeby maluszek nie miał problemów z brzuszkiem.

 

sesja noworodkowa lublin

 

W trakcie sesji noworodkowej chyba najważniejszą kwestią  jest Wasz komfort, spokój i zaufanie, że Wasz maluch znajduje się w doświadczonych rękach profesjonalnego fotografa noworodkowego. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie są gwarancją, że Wasz skarb będzie czuł się bezpieczne, będzie wyciszony i podda się delikatnym zabiegom układania we wszystkich noworodkowych pozach. Zadbaj zatem o to, aby tego dnia (jak i dzień wcześniej) odpowiednio przygotować się do naszego spotkania.

Ubierz malucha najlepiej w śpioszki rozpinane na całej długości, tak by można było je zdjąć bez zdejmowania przez główkę. Bo jeśli zdarzy mu się usnąć w samochodzie głębokim snem, to może uda nam się zacząć zdjęcia od razu. Jeśli nie, to zaczynamy od porządnego nakarmienia malucha, tak by miał pełny brzuszek – bo to połowa sukcesu.

SPAKUJ POTRZEBNE RZECZY:

 • SMOCZEK – nawet jeśli nie korzystacie z niego na co dzień, chciałabym, aby pozostawał w torbie “na wszelki wypadek”; idealny będzie najprostszy model Aventa 0-1 mc (jest lekki, ma mały kształt i nawet leniuszki potrafią go utrzymać w buzi), 
 • butelkę do karmienia dziecka i przynajmniej dwie porcje (2 x 90 ml) mleka – odciągniętego lub modyfikowanego. Bez względu na to, jak karmisz na co dzień, proszę abyś miała taki zestaw ze sobą. To szczególnie ważne, jeśli dziecko jest niespokojne i często domaga się przystawiania do piersi.
 • min. 4 pieluszki tetrowe (najlepiej takie, których nie będzie Ci szkoda, gdy zostaną zabrudzone kupą),
 • min. 6 pampersów,
 • nawilżane chusteczki,
 • kocyk (najlepiej jeśli będzie gładki, nie dziany – takie zwykle odciskają się na nagiej skórze przy karmieniu lub tuleniu,
 • maść lub krem do pupy,
 • gaziki + sól fizjologiczną do przemywania oczu,
 • akcesoria do karmienia (jeśli karmisz piersią – zabierz butelkę z odciągniętym pokarmem; jeśli karmisz mm – mleko, butelkę i ewentualnie wodę w termosie do przygotowania mieszanki),
 • ubranka na zmianę dla malucha (na wypadek, gdyby w drodze lub w trakcie przewijania zabrudził się komplet, w którym maluch przyjechał),
 • leki np. na kolki, jeśli maluch takie przyjmuje (np. espumisan, sab simplex itp.).

PRZYGOTUJ UBRANIA DLA SIEBIE:

 • w studio często raczkują moi „starsi” modele, dlatego poruszamy się po nim w zmienionym obuwiu (lub skarpetkach),
 • na czas sesji ubierz się wygodnie, w lekki strój (będzie bardzo ciepło) nie krępujący ruchów i umożliwiający swobodne karmienie piersią,
 • spakuj stroje do zdjęć rodzinnych (zdjęcia wykonuję od pasa w górę więc wystarczą odpowiednie koszulki/koszule) w podobnej tonacji, bez napisów, intensywnych wzorów ( czarne, granatowe, ciemnoszare; do zdjęć na białym lub brązowym tle: jasne, białe, kremowe)
 • zapasowy komplet skarpetek (na wypadek gdyby w trakcie zdjęć rodzinnych zdarzyło się siku)
 • jeśli karmisz piersią, proponuję abyś zabrała ze sobą coś do przegryzienia.

PRZYGOTUJ SIĘ DO ZDJĘĆ RODZINNYCH:

 • zadbaj o manicure,
 • jeśli wolisz pomalować się na miejscu – zabierz proszę kosmetyki do makijażu na sesję.

Sesja noworodkowa trwa ok. 3- 4 h. W studio dostępne są napoje ciepłe i zimne, podgrzewacz do butelek, poduszka do karmienia.

Do zobaczenia!

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *